רות מועלם -השגרירה שלך בגוגל – קידום אסטרטגי עסקים בגוגל לעסקים – מקדם אתרים פרילנס

בניית אסטרטגיית קידום אתרים: תוכן ומתחרים

טעות נפוצה בקרב בעלי אתרים היא שאתר אינטרנט מוצלח זקוק לעיצוב יוצא מן הכלל ותו לא. אם גם אתם כאלה דעו שאמנם אין ספק שעיצוב יוצא מן הכלל הוא יתרון חשוב, אבל הוא לא המאפיין היחיד שנדרש כדי להפוך אתר אינטרנט למוצלח; גם אם האתר שלכם מעוצב לעילא ויסחוט שלל מחמאות ממעצבים מנוסים – הוא עדיין עלול לסבול מכמה פגמים שרק אנשי מקצוע בתחום של קידום אתרים יכולים לזהות.

להלן נעסוק בשניים מן היסודות החשובים ביותר לבניית אסטרטגיית קידום אתרים בגוגל, ואף אחד מהם איננו עיצוב. האחד הוא התוכן, משום שאין חשוב ממנו כדי לשמש את גוגל לדירוג האתר בין תוצאות החיפוש; השני הוא מחקר מתחרים, ממנו ניתן להסיק תובנות יקרות ערך אודות האסטרטגיה שלכם.

תוכן: להבין מה חשוב באמת

לתוכן באתר שלכם צריכה להיות מטרה, והיא להציג את מה שאתם מציעים ללקוחות הפוטנציאליים שלכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת נחלקת לשלוש נקודות מבט שחופפות זו את זו:

  1. אסטרטגיה: הדבר הראשון שינחה את יצירת התוכן באתר שלכם צריך להיות הבנה של מה רוצים הגולשים המגיעים לאתר.
  2. מחקר: קידום אתרים מתבסס על מחקר מילות מפתח, וניתן לבצע אותו באמצעות שלל כלים הזמינים ברשת בחינם וכמובן באמצעות כלים מתקדמים בתשלום. הכוונה במחקר מילות מפתח הינה להבין מה הגולשים מקלידים בשורת החיפוש כאשר הם רוצים או צריכים משהו.
  3. מיקוד: הבנה של כוונת המשתמשים מאחורי המילים שהקלידו בשורת החיפוש, משום שאלה הביטויים שעשויים להוביל למכירות. כיום נהוג לדון בנושא אינדקס סמנטי לטנטי (LSI), כלומר האפשרות של גוגל להבין במה עוסק התוכן בכל עמוד בהתבסס על קישורים סמנטיים בין מילות מפתח לבין נושאים רלוונטיים; כך ניתן להרחיב ולהעשיר את התוכן באמצעות שימוש במילים נרדפות או ביטויים הקשורים בצורה אחרת למילות החיפוש.

בשורה התחתונה, על מנת ליצור אסטרטגיה שתאפשר לכם ליהנות מדירוג גבוה בתוצאות החיפוש, עליכם לשים את עצמכם בנעליו של המשתמש ולהבין הן את מה שהוא רוצה והן את הדרך שבה הוא בוחר להביע זאת.

לרגל אחר המתחרים

אחד הדברים הראשונים שעליכם לעשות בבואכם לתכנן אסטרטגיית קידום אתרים הוא לדעת מה המתחרים שלכם עושים. אתם (או איש קידום אתרים מטעמכם) צריכים ליצור רשימה של השירותים או המוצרים באתר שלכם ולהריץ אותה דרך כלי ניתוח תעבורה הקיימים ברשת על מנת לחקור מה קורה עבור כל אחד מהם מבחינת תוצאות החיפוש – וליתר דיוק, מי עומד בצמרת.

הריגול אחר המתחרים יכול להראות לכם בדיוק מה כל אחד מהם עושה ברשת, לרבות המקורות שמהם מגיעים הגולשים שלהם ואילו עמודים באתרים שלהם מייצרים הכי הרבה עניין. כשאתם חמושים במידע הזה, תוכלו ליצור אסטרטגיית תוכן שתוכל להניף אתכם גבוה ככל האפשר גם אם האתר טרי יחסית.

דילוג לתוכן